Неизвестните бандити, които задигнаха касата на дружеството „Мусан", са неутрализирали сигнално-охранителната система вв нощта срещу петък, предаде от мястото на обира репортер на 24rodopi.com.
В обекта е проникнато през срязан комарник, прозорецът е бил отворен. Според неофициална информация в задигнатата каса е имало около 4 000 лева. Поне това посочил собственикът на месопреработвателното предприятие.
Полицейски източници потвърдиха новината на 24rodopi.com за извършения обир в месокомбината.
Предприятието край джебелското село Вълковиче собственост на бизнесмена Нурхан Ахмед, с интереси в строителството и търговията на храни. Преди години то бе построено с европейски финансиране от бизнесмена Сафет Караулан, но заради огромни просрочени дългове месокомбинатът бе продаден през април 2014 година от частен съдебен изпълнител.
Началната цена на предприятието бе 1.53 млн. лв., отделно за 510 хил. лв. се продаваха и машините му. Причината за продажбата бе дълг към Ти Би Ай банк (бивша "НЛБ София") от над 2 млн. лв. Обявената цена бе доста по-ниска от пазарната оценка на имота, защото имаше неуспешни предходни опит за продажбата му.
Двама бизнесмени се явиха на търга, който бе спечелен от Нурхан Ахмед, управител на фирма „Деведжи". Той даде 1 970 000 лева за сградата.
Предприятието e построено край Джебел през 2005 година. Месокомбинатът разполага с кланица, транжорна и месопреработка, проектирани и оборудвани спрямо изискванията на ЕС. Кланицата е с капацитет 80 броя едър рогат добитък на ден или 400 броя дребен рогат добитък.
Месопреработвателният цех е с капацитет 10 тона на ден с над 40 продукта в това число мляно месо, месни заготовки, малотрайни, трайни варено - пушени колбаси, саздърми, сурово-сушени колбаси и деликатеси от нераздробено месо, както и някои традиционни за страната, но позабравени продукти като овчата пастърма.
Това, което отличава „Мусан" от другите производители на меса и месни продукти е фактът, че край Джебел работят само и изключително с меса от едри и дребни преживни животни. В рецептите на продуктите не се използват свински примеси. По този начин се гарантира производството на „Хелал продукти".
"Мусан" беше една компаниите, чиито имена бяха в списък с общо 98 потенциални нарушители по САПАРД, които имаше опасност да връщат получените по програмата пари. Месокомбинатът в джебелското село Вълкович бе получил 1.7 млн. лв. субсидия.
24rodopi.com
Публикуване на коментар